“Kendini Sevmekle Başla”

Eylem Öncel

Müşteri İşlemleri Uzmanı

Kendini Sevmekle Başla

Kendinin en büyük hayranı ol. Öyle çok sev ki kendini “Bir daha dünyaya gelsem, gene kendim olmak isterim” diyecek kadar çok sev. Kendine ilgi göstermeyi, “Nasılsın? Ne yapmak istersin? Diye sormayı kendini mutlu tutmayı unutma!

“Sen kendini öyle bir mutlu et ki, başkaları da sana baktığında mutlu olsunlar” Mutluluğun tanımı daha güzel yapılamazdı. Çünkü mutluluk, neşe, coşku, arzu, keyif deneyimlediğimiz en yüksek frekanslardaki duygulardır. O kadardır ki etrafımızdakileri bile etkisi altına alır. Siz bir de bu duyguları yaşarken kendi hayatınızda yol açtığınız güzellikleri bir düşünün. Senin kendine vermediğin bir şeyi, bir başkası sana veremez. Bu değişmez bir kuraldır. Hissettiğin veya başkaları tarafından hissettirildiğini düşündüğün hisler; senin içinde var olan hislerdir. İşte bu yüzden işe kendinin en büyük hayranı olmakla başla. Kendini sevmek ve o sevgiyi ona vermekle başla. O Küçük halini bir düşün. Nasıl ki sevilmek, beğenilmek, doğru olmak için hiçbir şeye ihtiyacı yoktu. Nasıl ki olduğu haliyle ışıl ışıldı. Nasıl ki, kendi kendine yaşam enerjisinin kaynağıydı. Git onun yanına, yani kendine. Ve ona ne kadar muhteşem ötesi bir varlık olduğunu hatırlat! Ona olan beğenini, hayranlığını söyle. Ve o zaman aynaya her baktığında enerjinin ne kadar değiştiğini göreceksin. Ve inan bu güzel enerjin fark edilecek. Senin en güzel halin, en değerli halin zaten sensin. Özünle geldiğin halin. Kendimize vermediğimiz ilgiyi, sevgiyi, enerjiyi başkalarına hiç veremiyoruz. İşte tam bu yüzden; dönüşüm-değişim kendimizden başlar. Kendimizi beslemekte olduğumuz zaman etrafımız zaten şahane bir çiçek bahçesine dönüşür.

Sen kendini nerede görüyorsan oradasındır. Sen kendini neyi hak ediyor görüyorsan o sana gelir. Sen kendine nasıl davranıyorsan insanlar sana öyle davranır. Sen kendine nasıl bir hayatı uygun görüyorsan, aynen öyle bir hayatı yaşarsın. Hayıflanacak, hayatın kurbanıymışız gibi düşünecek veya kendimizi şanssızmış gibi görecek hiçbir durum yok.  Bizler olduğu gibi kendimize verdiğimiz değerin, karşılığını alıyoruz. Bize ne kendimize verdiğimiz değerden azı, ne de fazlası verilecektir. Unutma ki; sen çok değerlisin ve tüm güzelliklere değersin.

By | 2019-02-13T16:23:52+00:00 Şubat 13th, 2019|Hayat|0 Comments