Haberler CEO’muz Hilmi Güvenal, 6 Haziran’da TEGEP 1. Kurumsal Akademiler Zirvesi’nde-web 2017-06-15T14:19:13+00:00

CEO’muz Hilmi Güvenal, 6 Haziran’da TEGEP 1. Kurumsal Akademiler Zirvesi’ne konuk oldu

CEO’muz Hilmi Güvenal, TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’nin 6 Haziran’da düzenlediği 1. Kurumsal Akademiler Zirvesi’ne konuk oldu.Kurumsal Akademi 1.0 “Yapı Taşları” temasıyla düzenlenen zirvenin “Kurumsal Akademiler ile Üst Yönetim İlişkisi” konulu panelde, öğrenme ve gelişimi; organizasyonların vizyonunu gerçekleştirmede stratejik öncelik olarak gören “İş Liderlerine” bu seçimlerinin açılımıyla ilgili sorular yöneltildi.

Müşteri odaklılığımız doğrultusunda, Hayat Varlık Akademisi’nin 2013 yılında zorunlu bir ihtiyaçtan doğduğunu ve stratejik bir gereklilik olduğunu ileten Güvenal, sözlerine “Bütün sistemleri, altyapımızı buna göre değiştirdik. Hayat Varlık Ailesi’nin çalışma şeklini, düşüncelerini yönlendirmek açısından akademi bizim için bir zorunluluktu. Açıkçası ben öğretmen bir anne – babanın çocuğuyum ama işe bir akademi kurayım diye başlamadım. Akademi’yi kuvvetli bir ihtiyaçtan kurduk ve çok kısa sürede çok başarılı oldu” şeklinde devam etti.

Şirketimizin tahsilat stratejisinin Harvard Business School’da, 2016 yılında örnek vaka olduğunu ve bu başarıda yapı taşlarından birinin de Akademi olduğunu belirten CEO’muz, Akademi’nin misyonlarını “iyi, nazik, merhametli ve ezen değil ezilenin sesi olan insanlar yetiştirmek” olarak sıraladı.

Öğrenme merakını ve tutkusunu “olmazsa olmazlarımız” olarak niteleyen Güvenal “Benim ve benden sonrakilerin döneminde, Akademi’ye gerek kaynak gerek inanç desteği vermeye devam edilirse, yıllar içinde belki bir kurum üniversitesi şeklinde değil, şirketin her türlü sinir ve damar yapısına işlemiş bir öğrenme geliştirme fonksiyonu olarak da yoluna devam edebilir. Bunun devam etmesinin sahiplikle, yöneticilerin desteğiyle ve inancıyla mümkün olacağını düşünüyorum” dedi. Güvenal sözlerini “Önemli olan hızlı öğrenme kültürünün şirket içine yerleşmesi. Şirket bir akademiyi var etme misyonuna sahip olamaz. Öğrenme ve hızlı öğrenme misyonuna sahip olabilir. Dolayısıyla vazgeçilmemesi gereken şey, öğrenmek, hızlı öğrenmek ve uygulamaktır” olarak noktaladı.

Panelde CEO’muzla birlikte Borusan Makina Güç Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi Ercüment İnanç da yer aldı. Panelin moderatörlüğünü ise Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar üstlendi.

Haber Arşivi

Haber Arşivi

Haber Arşivi İçin Tıklayın